Kategorie: Wszystkie | Ogólne
RSS
wtorek, 27 maja 2014

Tym razem znowu coś zupełnie innego. Otóż moja znajoma postanowiła odświeżyć swój kredens typu "babcinego" za pomocą zasłonek na oszklone drzwi. Najlepiej nadawały się do tego tzw. granny squares, czyli mówiąc po naszemu - babcine kwadraty.

Kredens posiada trzy szyby, środkową nieco szerszą...

 Granny squares - babcine kwadraty

...i dwie węższe po bokach (prezentuję tylko jedną część, bo zrobiłam je jako lustrzane odbicia).

Granny squares - babcine kwadraty

Aby ułatwić sobie pracę, nie robiłam całych kwadratów od razu, tylko pierwsze dwa rzędy. Potem układałam sobie z nich wzór i dopiero wtedy łączyłam. Powstało mi przy tym kilka nadmiarowych kwadracików, więc wykorzystałam je do zrobienia podkładek pod kubki:

Granny squares - babcine kwadraty

 

Tak wygląda całość:

Granny squares - babcine kwadraty

 

Zasłonki zrobiłam z Zuzy szydełkiem nr 3.

niedziela, 11 maja 2014

Niedawno moja siostrzenica obchodziła urodziny. Ponieważ jest zafascynowana filmem "Kraina Lodu", postanowiłam, że na prezent zrobię jej ubranka dla Barbie nawiązujące do strojów bohaterek tej bajki.

Tak wygląda Anna:

 

...a tak Elsa:

 

Przy pelerynie Elsy musiałam poprosić o pomoc moją mamę, bo krawcowa niestety ze mnie żadna ;) Niemniej jednak solenizantce prezent się spodobał, bo jak tylko go odpakowała, zaraz pobiegła do pokoju szukać lalki do przebrania. A przecież właśnie o to chodzi w prezentach.20:43, extraterranka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 maja 2014

Kolejna wariacja na temat biżuterii. Wykonane podobnie jak prezentowane wcześniej kółka, czyli z usztywnieniem. Coś w sam raz do wiosenno-letnich stylizacji.

Szydełkowe kolczyki - księżyce, wachlarzyki

Szydełkowe kolczyki - księżyce, wachlarzyki

 

Więcej kolorów można obejrzeć tutaj.Skopiuj CSS