Kategorie: Wszystkie | Ogólne
RSS
czwartek, 24 kwietnia 2014

Kiedyś wyglądały dla mnie na bardzo skomplikowane. No jak to? Nie dość, że każdy zaczynać oddzielnie, to jeszcze po drodze łączyć je ze sobą. Ale kiedy już udało mi się je rozpracować, okazały się banalnie proste, a do tego jeszcze uniwersalne.

Wzór znalazłam w starej gazetce "robótkowej". Oryginalnie miało z nich powstać poncho. I powstało.

Poncho szydełkowe

Poncho zrobiłam z niebieskiej Montany.

Zanim jednak poncho powstało, wykorzystałam ten wzór do zrobienia kamizelki. Najpierw powstała wersja "dziecięca" z Zuzy, ale niestety nie zachowało mi się żadne zdjęcie. Potem powtórzyłam ten pomysł korzystając z zielonej Montany.

Szydełkowa kamizelka

Kamizelka zrobiona jest według następującego schematu:

Tył

Schemat kamizelki szydełkowej

Przód

 

Schemat kamizelki szydełkowej

Bazując na tym schemacie zrobiłam też jeszcze jedną kamizelkę, z tym że tym razem z Mimozy. Poza tym ten model posiada jeszcze jeden pasek kwadracików na dole.

Szydełkowa kamizelka

W ten sposób można tworzyć kolejne projekty ubrań (i nie tylko). Sama mam już kilka pomysłów, które zamierzam w przyszłości wykorzystać.

18:04, extraterranka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 kwietnia 2014

Po ostatnich próbach z kwiatkami i kulkami postanowiłam zrobić coś prostszego. Niby zwykłe kółka, ale wyglądają naprawdę efektownie.

 

szydełkowe kolczyki-kółkaOczywiście są usztywnione, aby nie mogły utrzymywać swoją formę bez "smętnego" zwisania. szydełkowe kolczyki-kółka

Tak jak poprzednio, więcej kolorów można obejrzeć tutaj.

wtorek, 01 kwietnia 2014

Ciąg dalszy moich prób biżuteryjnych, czyli szydełkowe kolczyki w kształcie kulek. W środku znajduje się przezroczysty koralik, dzięki któremu taki kolczyk utrzymuje swoją formę.


kolczyki-kulki

kolczyki-kulki

 

Osobiście najbardziej podobają mi się czarne, bo mają najbardziej elegancki wygląd.

kolczyki-kulki

 

Więcej kolorów można obejrzeć pod tym adresem.

16:00, extraterranka
Link Dodaj komentarz »
Skopiuj CSS