Kategorie: Wszystkie | Ogólne
RSS
piątek, 30 stycznia 2015

Nauczyłam się robić rękawiczki! Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, ale wymaga trochę uwagi. Korzystałam z poradnika z "Diany Extra". Po raz pierwszy miałam też bezpośredni kontakt z włóczką typu włochatego, czyli Nidą.

Te zrobiłam dla siebie:

Rękawiczki na szydełku

Ściągacz zrobiłam słupkami reliefowymi w stosunku 4 na 2, czyli: 4 słupki reliefowe od przodu, 2 od tyłu, a w przeciwnym kierunku 4 od tyłu i 2 od przodu.

Rękawiczki na szydełku

 

Te z kolei zrobiłam na prezent:

 Rękawiczki na szydełku

Tutaj ściągacz jest bardziej ozdobny, ale też zrobiony słupkami reliefowymi.

16:45, extraterranka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 stycznia 2015

Boże Narodzenie już dawno minęło, więc mogę bez przeszkód pokazać kilka prezentów, które wykonałam samodzielnie.

 

1. Na początek - choinka:

Choinka na szydełku

Wzorowałam się na opisie z "Diany Robótki Extra" nr 3/2006, przy czym trochę go przerobiłam. Choinka składa się z pięciu oddzielnych części przyklejonych do patyczka do szaszłyków. Patyczek został wcześniej ucięty i pomalowany na zielono farbą modelarską (ukłon w stronę mojego mężczyzny), a po naklejeniu części szydełkowych umieszczony w korku. Koraliki wrobiłam we wzór, a gwiazda to odpowiednio wycięta tektura pomalowana także farbą modelarską (znowu ukłon).

 

2. Serwetka:

Świąteczna serwetka na szydełku

Wzór jest ogólnodostępny w internecie. Również go zmodyfikowałam - zrezygnowałam z koralików i dodałam jeszcze jeden rząd w postaci oczek ścisłych i pikotków.

 

3. Bransoletka:

Bransoletka szydełkowa

Zrobiona według sposobu wykorzystywanego przeze mnie już wcześniej, z tym że odpowiednio poszerzony stosownie do potrzeb osoby, dla której była przeznaczona.

Te wszystkie modele wykonane zostały kordonkiem Kaja szydełkami Tulip.

 

4. Etui na komórkę:

Etui na komórkę na szydełku

Proste etui wykonane z półsłupków i przystosowane pod konkretny model telefonu. Wykorzystałam do tego resztki Sary oraz szydełko nr 3.

Skopiuj CSS